Дома Видео Гол каков што ретко се гледа: Сам си намести ножички и погоди 🎥

Гол каков што ретко се гледа: Сам си намести ножички и погоди 🎥

Aргентинецот Франко Валдез во дресот на боливискиот нисколигаш Ројал Обреро постигна гол каков што не се гледа често, а можат да му позавидат и фудбалерите од најсилните првенства.

Валдез имаше маестрален продор по десната страна и како „шлаг на тортата“ акцијата ја заврши со прекрасни ножички кој самиот си ги намести.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Шпанците тврдат: Кунде останува нерегистриран!

Oвие денови чудна е ситуацијата во Барселона. Одличниот преоден рок на крајот би можел да …