Дома Фудбал Германија ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ: Србин вечерва во Бундес лигата изведе мајсторски полуножички (ВИДЕО)

ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ: Србин вечерва во Бундес лигата изведе мајсторски полуножички (ВИДЕО)

0
jovic

Српскиот фудбалер Лука Јовиќ игра фантастично, а вечерва за Ајнтрахт постигна гол кој веројатно ќе биде кандидат за наградата Пушкаш.

Голот на Јовиќ беше за водство на неговиот тим од 2:0, тој изведе мајсторски полуножички и слободно можеме да кажеме дека овој би требало да биде помеѓу кандидатите за споменатата награда која се доделува на крајот од годината.

Во продолжение уживајте во мајсторијата на Јовиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Погба: Солскјер ни дава слобода, ние уживаме и го даваме најдоброто од себе

Французинот од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба вчера предизвика бура од реакции …