Дома Фудбал Италија Голот на Рафаел Леао за шест секунди не бил случајност

Голот на Рафаел Леао за шест секунди не бил случајност

Mилан вчера го победи Сасуоло со 2:1 на домашен терен и така им се врати на победите.

Натпреварот на „Мапеи“ ќе се памети по историскиот гол на Рафаел Леао. Леао ја погоди мрежата на Сасуоло после само шест секунди и тоа е најбрзо постигнатиот гол во историјата на топ 5 првенства.

Леао по натпреварот истакна дека овој гол на Милан не бил случајност.

„Да, тоа го вежбавме на тренинзите. Сакаме да напаѓаме од самиот старт и тоа не беше случајност. Овој пат успеавме во намерата и постигнавме гол од првата акција“, изјави Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Meсто отказ, нов договор: Последниот тим на табелата во Премиер лигата ја продолжи соработката со тренерот Купер

Иако Нотингем Форест е последен тим на табелата во Премиер лигата и се најавуваше промена,…