Дома Видео Голот на Милан е вистинско ремек-дело🎥

Голот на Милан е вистинско ремек-дело🎥

Милан синоќа со 3:2 го победи Бодо и се пласира во плеј-офот на Лига Европа, но вториот гол на „росонерите“ беше вистинско ремек-дело.

Се започна од голманот Донарума и со само 6 пасови топката стигна до Лоренцо Коломбо кој го постигна својот прв гол во дресот на Милан.

Асистенцијата на Чалханоглу со пета е мелем за очи…Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Противникот со колено, Адеми храбро со – глава! 📸

Македонскиот фудбалер Арјан Адеми кој е и капитен на Динамо Загреб вчера во натпреварот од…