Дома Фудбал Репрезентации Голот на Барди во трка за гол на колото во Лигата на Нации!

Голот на Барди во трка за гол на колото во Лигата на Нации!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди е во трка за гол на колото во Лигата на Нации.

Барди во Скопје против Гибралтар уште во четвртата минута го отвори резултатот со мајсторски гол од слободен удар. Токму со тој гол Барди влезе во топ 4 гола на колото меѓу кои ќе се избира најубавиот.

Конкуренти на Барди му се Махир Емрели од Азербејџан, Ноа Ланг од Холандија и Даниел Газдаг од Унгарија.

ГОЛОТ НА БАРДИ

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…