Дома Фудбал Англија Голманот на Лидс погреши, Алиоски направи пенал 🎥

Голманот на Лидс погреши, Алиоски направи пенал 🎥

На полувремето од натпреварот помеѓу Лидс и Тотенхем, Тотенхем е тимот кој има водство од 2:0.

До предност Тотенхем стигна откако голманот на Лидс погреши со едно додавање, а македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски направи пенал над Брајтвајт.

Џани се обиде да дојде до топката и фаулираше Брајтвајт на линијата на шеснаесетникот. После кратката проверка од ВАР пеналот беше потврден. Кејн го реализираше пенаот, а во финишот од од првиот дел Сон зголеми на 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи, Фиорентина, Рома…Се спрема „домино ефект“ со тренерите во Серија А!

Наполи, Рома и Фиорентина би можеле да ги променат тренерите, а тоа би можело да доведе и …