Дома Видео Голманот намерно ја остави топката и тоа беше – генијален потег! 🎥

Голманот намерно ја остави топката и тоа беше – генијален потег! 🎥

Ситуацијата од натпреварот помеѓу Коринтијас и Атлетико Минеиро брзо стана хит ширум светот.

Имено, голманот на Коринтијас Касио намерно пушти една топка во својот гол. Иако во прв момент се мислеше дека направил неверојатна грешка, тоа беше генијален потег.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Атлетико доби индирект од кој фудбалерот на овој тим директно ја испрати топката во голот. Сепак, никој не ја допре. Касио иако беше на теренот не заборави на правилата дека гол од индирект е неважечки, па само се тргна и остави топката во мрежата со што всушност ја остави топката надвор од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…