Дома Македонски спорт Мак фудбал Големо засилување за Струга: Радески се врати во ПМФЛ!

Големо засилување за Струга: Радески се врати во ПМФЛ!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Eсенскиот шампион Струга Трим Лум покажа дека не се шегува и сака да остане на врвот на табелата и по крајот на сезоната. За таа цел тимот на Срѓан Захариевски се засили со Маријан Радески.

Поранешниот фудбалер на Металург, Шкендија, Академија Пандев и Шкупи доаѓа од ерменски Пјуник каде што се задржа само шест месеци.

Радески е одлично засилување во нападот, а за Захариевски ова нема да биде првпат да соработува со него бидејќи двајцата беа заедно во Металург во 2015 година кога Радески беше на почетокот на кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…