Дома Видео Големото срце на Новак: Во Њујорк делеше подароци 🎥

Големото срце на Новак: Во Њујорк делеше подароци 🎥

Најдобриот тенисер во овој момент, а според многу бројки и факти и на сите времиња, Новак Ѓоковиќ неодамна во Њујорк го освои 24. грен-слем трофеј.

Сега на социјалните мрежи се појави видео кое е направено по освоениот трофеј на Новак. Имено, српскиот ас делел подароци за најмладите.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Ѓоковиќ на присутните деца им подарил патики и маици со негов потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол во Шпанија: Го лобуваше голманот од 50 метри 🎥

Леганес и Елденсе одиграа без победник (1:1) во шпанската втора лига, а овој натпревар беш…