Дома Трансфер зона Големото засилување на Интер пристигна во Милано

Големото засилување на Интер пристигна во Милано

Маркус Турам прстигна во Милано на лекарски прегледи и наскоро официјално ќе стане играч на Интер.

Турам беше слободен агент откако му заврши договорот со Мехенгладбах и многу европски клубови покажуваа интерес за него.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Интер успеа да ја победи конкуренцијата и го обезбеди потписот на одличниот Французин.

Турам откако ќе ги мине лекарските прегледи ќе стави потпис на 5-годишен договор и годишно во Интер ќе заработува 6,5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал носи засилување за титула

Арсенал сака додатно да го засили тимот во зимскиот предоден рок, а приоритет за тренерот …