Дома Македонски спорт Мак фудбал Големото засилување за Работнички дебитираше со гол

Големото засилување за Работнички дебитираше со гол

Денес пријателски натпревар во подготвителниот период одиграа Работнички и Македонија Ѓорче Петров.

Овој натпревар беше и деби за големото засилување на Работнички од Шкендија, Арменд Алими.

Работнички ја победи Македонија ЃП со 2-1 на првиот пријателски натпревар на зимските подготовки. Стрелци за Работнички тим беа токму Алими во 24.минута и Дин Аломеровиќ во 90.минута. Македонија ЃП поведе со голот на Мишевски во деветтата минута од мечот.

По овој натпревар Работнички оди на подготовки во Анталија на 20. јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во след…