Дома Останати Кошарка Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпреварот со Денвер Нагетс во плејофот на Западната конференција на НБА.

Тоа ќе биде нова пресметка меѓу Лејкерси и Нагетс, односно нова средба на Леброн Џејмс и Никола Јокиќ, кого еден од најголемите кошаркари некогаш високо го цени и често ја користи приликата да го пофали.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Никола Јокиќ е еден од најдобрите играчи што некогаш ја играле оваа игра. Тоа е jaсно“, изјави Леброн.

Еден од новинарите дополнително го праша што гледа во Јокиќ на теренот.

„Тој прави сè. Најважно е што ги менува своите соиграчи, го менува начинот на кој размислуваат за оваа игра. Кога можете да ги инспирирате играчите да играат на ниво на кое не веруваат дека можат, тоа е доказ дека сте голем играч“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Во НБА ќе има нов шампион: Јокиќ и Денвер елиминирани!

НБА лигата ќе добие нов шампион, ова стана јасно откако изминатата вечер Минесота го совла…