Дома Фудбал Англија Голема чест за Македонецот: Мајсторијата на Христов е гол на денот во Премиер лигата (видео)

Голема чест за Македонецот: Мајсторијата на Христов е гол на денот во Премиер лигата (видео)

0

Официјалната Фејсбук страна на Премиер лигата денес му оддаде голема чест на поранешниот македонски фудбалер Ѓорѓи Христов, кој своевремено го носеше дресот на Барнсли.

Имено, мајсторијата на Христов од 31 март 1998 година против Блекбурн, денес беше избрана за „гол на денот“ во Премиер лигата.

Христов 38 пати го носеше дресот на Барнсли, а осум пати успеа да се запише во листата на стрелците.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…