Дома Македонски спорт Говорот на Милевски во соблекувалната по вчерашниот натпревар 🎥

Говорот на Милевски во соблекувалната по вчерашниот натпревар 🎥

Maкедонската фудбалска репрезентација вчера ремизираше против Англија во Скопје, а по натпреварот селекторот Благоја Милевски одржа говор во соблекувалната и им честиташе на фудбалерот.

Во својот говор Милевски им порача на фудбалерите да бидат горди на себе за одиграното во дресот на Македонија.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Вие бидете такви какви што сте и јас ќе бидам мирен“, го заврши својот говор македонскиот селектор.

Договорот на Благоја Милевски со вчерашниот натпревар заврши, а сега се чека на одлуката на Федерацијата дали истиот ќе биде продолжен. Ако се суди според неговите изјави на последните прес-конференции, најверојатно да.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…