Дома Фудбал Останато Гнабри оди по стапките на Алаба?

Гнабри оди по стапките на Алаба?

Германски „Билд“ објави дека Баерн Минхен би можел да остане без уште еден важен фудбалер, кој одбил да ја продолжи соработката со германскиот гигант и сака нов предизвик далеку од Премиер лигата.

Meдиумите шпекулираат дека Серж Гнабри би можел да ги следи стапките на неговиот соиграч од Баерн кој потпиша за Реал Мадрид, Давид Алаба.

Австриецот минатото лето потпиша за Реал и дојде како слободен фудбалер, додека Гнабри има договор до 2023 година, но не сака да ја продолжи соработката.

Тоа значи дека Реал би можел да испрати понуда за Гнабри, а Баерн за неговиот трансфер ќе бара околу 60 милиони евра, а тоа е подобро отколку да останат без него и без пари.

Баварците водат преговори со Гнабри и сакаат да потпишат договор до 2027 година, а нов договор ќе му биде понуден во јануари, но негов приоритет е Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…