Дома Македонски спорт Мак ракомет Главата горе: Историска партија за Велковски, Манасков со пожртвуван лет (ВИДЕО)

Главата горе: Историска партија за Велковски, Манасков со пожртвуван лет (ВИДЕО)

Македонија и покрај се, мора да се признае дека одигра одличен натпревар против селекцијата на Чешка, иако несреќно и наивно на крајот го загуби.

Меѓу сите тажни моменти, сепак, мора да признае и дека Мартин Велковски на денешниот меч блескаше во националниот дрес, а исто така стандардно, иако трагичар во последниот момент, Манасков покажа уште една пожртвувана партија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Токму нивните погодоци се најубавите во денешниот меч, па погледнете ги во продолжение за потсетување

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…