Дома Видео Ги заслужи сите можни бонуси: Тер Штеген синоќа беше јунакот на Барселона

Ги заслужи сите можни бонуси: Тер Штеген синоќа беше јунакот на Барселона

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во финалето на Кралскиот куп откако во реванш натпреварот ја победија Севиља со 3:0 после продолженија.

Каталонскиот клуб до вториот гол и продолженија стигна во последните секунди од натпреварот кога гол со глава постигна Жерар Пике. Но, пред тоа Севиља можеше да го реши натпреварот бидејќи во 73. минута имаше пенал.

Одговорнаста ја презеде Лукас Окампос кој очајно го изведе пенал и Тер Штеген успеа да го одбрани.

Германецот повторно беше јунак на Барселона и ги остави Каталонците во живот, а тоа на крајот се исплатеше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Ливерпул и Реал Мадрид вечерва на „Енфилд“ го играат реванш натпреварот од полуфиналето во…