Дома Трансфер зона Гиљермо Очоа наредната сезона ќе брани во нов клуб

Гиљермо Очоа наредната сезона ќе брани во нов клуб

Во текот на актуелната сезоната Салернитана промени три тренери, но и понатаму се мачи со лоши резултати. Ако не се случи некој голем пресврт тие наредната сезона ќе играат во Серија Б, па така ќе бидат приморани и да продадат некои од своите фудбалери.

Еден од оние кои ќе заминат ќе биде и прославениот мексикански голман Гиљермо Очоа. Италијанските медиуми пренесуваат дека Очоа веќе ги потпишал документите за прекин на соработката.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Очоа кој има 38 години во новиот клуб ќе пристигне како слободен играч и без оштета, засега не е познато каде ќе ја продолжи кариерата.

Претходно, Очоа бранеше за Стандард, Гранада, Малага и Клуб Америка од Мексико. Зад себе има настапи на дури пет Светски првенства, дресот на репрезентацијата на Мексико го носеше на 150 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …