Дома Фудбал Германија Германците ригорозни: Дури и селекторот нема да може да гледа натпревари во живо

Германците ригорозни: Дури и селекторот нема да може да гледа натпревари во живо

Натпреварите од Бундеслигата продолжуваат овој викенд, но ќе се играат под строго определен протокол и без публика.

Протоколот е многу ригорозен, а Германците се прецизни, па нема да му дозволат ниту на селекторот Јоаким Лев во живо да ги гледа натпреварите од Бундеслигата.

Протоколите се јасни, на стадионите ќе можат да бидат само играчите, тренерите, медицинскиот персонал и дел од луѓето што ќе бидат логистика за да се одиграат мечевите од преостанатите 9 кола во Бундеслигата и во популарната Цвајта.

Секако, ќе има место и за ТВ-екипите кои ќе бидат задолжени за преносите, а се очекува Бундеслигата да направи „бум“ и да ја гледаат повеќе од милијарда луѓе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Како Рашфорд си поигра со дефанзивецот на Брајтон 🎥

Манчестер Јунајтед денес победи (2:3) во еден луд натпревар во кој судијата досуди пенал в…