Дома Останати Германската машинерија и оддржа лекција по модерен ракомет на Црна Гора

Германската машинерија и оддржа лекција по модерен ракомет на Црна Гора

0

Германија убедливо славеше над Црна Гора во рамки на првото голо од ЕП во Хрватска.

Германската машинерија триумфираше со 32:19, а Црна Гора беше отпишана уште на самиот старт.

Германија веќе по првите 10тина минути се одлепи резултатски, па со серија 8:0 го реши се чини уште во првиот дел прашањето за победникот.

На полувреме, „Панцерите“ заминаа со предност од 28:14, додека на крајот славеа со 32:19.


Следете го Sportski.mk и на


Фаворитот во нашата група беше предводен од Генцхајмер кој постигна девет погодоци, додека кај Црна Гора најефикасен беше Липовина со постигнати седум погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ рутински против Зверев во Лондон

Најдобриот тенисер во светот рутински стигна до втората победа на Мастерсот во Лондон, отк…