Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Германија рутински до втора победа на ЕП

Германија рутински до втора победа на ЕП

Германската репрезентација рутински ја совлада Унгарија со 2:0 и веќе обезбеди пласман во нокаут фазата на ЕП.

Резултатот беше отворен по 22 минути игра кога Џамал Мусиала ја искористи асистенцијата од Гундоган и го постигна неговиот втор гол на првенството. 


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


До крајот на полувремето Германија создаде уште неколку шанси, а на втор гол се чекаше до 67-та минута кога Гундоган ги постави конечните 2:0.

По вториот пораз во групата, Унгарија остана само со теоретски шанси за пласман во осминафиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…