Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Германија избегна пораз, Унгарија во 10. минута постигна гол на надеж за осминафинале!

Германија избегна пораз, Унгарија во 10. минута постигна гол на надеж за осминафинале!

Со вечерашните натпревари се комплетираше третото коло од групата „А“ на Европското првенство, Унгарија ја победи победи со 1:0, додека Германија и Шкотска ремизираа 1:1.

Шкотска и Унгарија одиграа одличен натпревар со многу шанси, но одлучувачкиот момент беше постигнат дури во 10-тата минута од судиското продолжение. Стрелец беше Кевин Чобот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германците беа пред пораз од Швајцарија која поведе со голот на Ндоје во 28. минута, а ремито го донесе Фулкруг во 92. минута.

Германија и Швајцарија со ремито обезбедија осминафинале на ЕП, додека Унгарците со три бода ќе се надеваат дека ќе добијат место во нокаут фазата од најдобрите трети репрезентации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …