Дома Фудбал Англија Гери Невил го тролаше Ливерпул по првиот пораз (ВИДЕО)

Гери Невил го тролаше Ливерпул по првиот пораз (ВИДЕО)

Вчера Вотфорд му го нанесе првиот пораз на Ливерпул во Премиер лигата и некои луѓе како едвај да чекаа тоа да се случи за да ги тролаат „црвените“, помеѓу овие е и поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Гери Невил.

Тимот на Клоп сезонава имаше 26 победи на 27 натпревари, серијата без пораз во Премиер лигата има траеше од 3. јануари 2019 година кога изгубија од Манчестер Сити. Овој пораз ги израдува и навивачите на Арсенал бидејќи тие ќе останант единствениот тим кој без пораз ја освоил ПЛ.

Гери Невил го тролаше Ливерпул така што на социјалните мрежи објави видео како отвара шампањско.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…