Дома Македонски спорт Георгиевски и Трстена се сретнаа и ги обединија олимписките медали 📸

Георгиевски и Трстена се сретнаа и ги обединија олимписките медали 📸

Олимписките медалисти Шабан Трстена и Дејан Георгиевски денес се сретнаа во Бутел и ги обединија олимписките медали.

Трстена ги покажа медалите од 1984 и 1988, среброто и залтото, додека Георгиевски последниот средбрен од Олимписките игри во Токио.

Двајцата шампиони на средбата разговараа за успесите и плановите на Георгиевски за во иднина.,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…