Дома Фудбал Италија Генијално: Наполи со специјално видео го поздрави Сари (видео)

Генијално: Наполи со специјално видео го поздрави Сари (видео)

0

Маурицио Сари денес и официјално беше претставен како нов тренер на Јувентус, а неговиот поранешен клуб Наполи го поздрави неговото враќање во Италија.

Сари помина три години на кормилото на Наполи, имаше одлични резултати, но не успеа да го освои Скудетото.

Сепак, тој ги освои срцета на навивачите, кои сега се чувствуваат изневерени што стартегот се пресели во најголемиот ривал.

Поради тоа клубот денес со „инетресно“ видео му посака на Сари „добредојде“ назад во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

На денешен ден дебитираше момчето кое ја промени фудбалската историја (ВИДЕО)

На тој 16-ти откомври во завршницата од натпреварот против Еспањол вчезе момчето со бројот…