Дома Фудбал Англија Гвардиола: Ќе се вратиме посилни, подобри и – подебели! (ВИДЕО)

Гвардиола: Ќе се вратиме посилни, подобри и – подебели! (ВИДЕО)

Пандемијата поради новиот коронавирусот го запре светот. Во голем број држави се воведени рестриктивни мерки како што е ограничување на движењето со цел да се спречи ширењето на заразата.

Веќе некое време нема фудбал, барем не оној на највисоко ниво. Манчестер Сити промовираше нова веб страна „CitizensAtHome“ која ќе пренесува совети и забавни содржини поврзани за фудбал.

При промовирањето на веб страната кратка порака остави тренерот Пеп Гвардиола.

„Ни недостасува фудбалот. Ни недостасува животот кој го имавме неодамна. Но, сега е време да седиме и да ги слушаме препораките на докторите. Вие сте моја фудбалска фамилија, ќе направиме се што можеме за да се чувствувате подобро. Ќе се вратиме посилни, подобри, пољубезни и малку подебели. Останете дома, останете безбедни“, порача Пеп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…