Дома Топ вести Гвардиола не престанува да купува: Ова се јануарските трансфер желби!

Гвардиола не престанува да купува: Ова се јануарските трансфер желби!

0

Иако Манчестер Сити игра фантастично оваа сезона и е лидер во Премиер лигата, сепак Гвардиола смета дека тимот додатно треба да се засили во зимскиот преоден рок.

Каталонскиот стратег очигледно не е во целост задоволен од играчкиот кадар и има намера да донесе неколку засилувања во зимскиот преоден рок.

Мал проблем за „граѓаните“ претставува позицијата лев бек каде скапото засилување Бенџамин Менди се повреди и нема да игра уште неколку месеци. Исто така капитенот Винсент Компани е често надвор поради повреда, па Пеп сака да донесе и еден дефанзивец.

Најголеми желби за засилување на одбраната се Клемент Ленгле од Севиља и Инго Мартинез од Реал Сосиедад. Станува збор за едни од најдобрите дефанзивци во Примера оваа сезона, а Сити нема да штеди пари за да ги донесе на „Етихад“.


Следете го Sportski.mk и на


Покрај нив, на листата желби на Гвардиола е и Алексис Санчез, како и неговиот миленик од Баерн Минхен, Џошуа Кимих, но мали се шансите дека ќе успее да го доведе германскиот репрезентативец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шпанците најавуваат сензација: Реал Мадрид тргнува по – Златан Ибрахимовиќ!?

Oсум часа и една минута Реал не постигна гол пред тоа конечно да го направи против Леванте…