Дома Трансфер зона Гвардиола го сака дефанзивецот на Аталанта

Гвардиола го сака дефанзивецот на Аталанта

Манчестер Сити покажува сериозен интерес за дефанзивецот на Аталанта, Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми.

Пеп Гвардиола е голем симпатизер на квалитетите на левиот бек и сериозно размислува да го доведе на „Етихад“ на лето.

Сити е во потрага по лев бек бидејќи на лето готово сигурно ќе се раздели со Зинченко, а Госенс е на врвот на листата желби.

26-годишниот Германец игра уште една фантастична сезона со Аталанта, а има договор со клубот од Бергамо до јуни 2022 година.

Поради тоа Аталанта ќе мора да го продава на лето, а Сити внимателно ја следи ситуацијата. Госенс оваа сезона на 30 меча има постигнато 9 гола и 6 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…