Дома Фудбал Англија Гвардиола го прашаа зошто не правел измени, а тој им порача: Јас сум генијалец…

Гвардиола го прашаа зошто не правел измени, а тој им порача: Јас сум генијалец…


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Манчестер сити славеше со 1-0 на гостувањето кај Челси и така му се приближи на само пет бода на лидерот Арсенал во Премиерлигата.

Тренерот Пеп Гвардиола направи четири измени во вториот дел од кои двете во 60. минута ги погоди затоа што тие му донесоа победа.

Шпанскиот тренер беше среќен по натпреварот затоа што ги погодил измените и реши да се пофали за неговиот потег.

„Јас сум генијалец. По мечот со Евертон ме прашаа зошто не правевме замени до 81. минута. Размислив за тоа и направив неколку измени.

Можевме да загубиме, но сега сме во добра ситуација и имаме само пет бодови помалку од Арсенал“, вели Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…