Дома Македонски спорт Мак фудбал Гачевски: Април, а во Тетово – 11, однесете им дрва!

Гачевски: Април, а во Тетово – 11, однесете им дрва!

Во овој момент како и во цела Европа освен Белорусија и кај нас не се игра фудбал.

Вардар е блиску до освојувањето на титулата затоа што во моментот на прекинувањето имаше огромни 10 бода предност пред Силекс и 11 пред Шкендија.

Додека нема фудбал Гачевски преку својот Фејсбук профил се реши да ги „пецне“ тетовци.

„Април, а во Тетово е -11. Однесете им дрва“, стои во Фејсбук статусот на Гачевски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Беласица: Се вративме!

Вчера ФФМ го потврди она што се најавуваше македонската лига од наредната сезона ќе брои 1…