Дома Фудбал Италија Газдата на ПСЖ пред купување на клуб во Серија А

Газдата на ПСЖ пред купување на клуб во Серија А

Во овој момент екипата на Сампдорија е последна на табелата во Серија А со само два освоени бодови, но клубот наскоро би можел да добие нови богати газди.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Агенцијата „АНСА“ на емирот од Катар според последните информации е заинтересирана да ја купи Сампдорија. Тамим бин Хамад Ал Тани во овој момент го поседува ПСЖ, а сака да се прошири и во Италија.

Сампдорија е клуб кој има и Скудето во Серија А од сезоната од 1990/1991, а четири пати го освои Куп трофејот во Италија.

Најавите се дека со катарската финансиска инвестиација Сампдорија може да биде сериозна конкуренција на водечките клубови во Италија.

Треба да споменеме дека Сити групацијата минатата година го презема сицилијанскиот Палермо кој засега е на добар пат да се врати во елитата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…