Дома Останати Ракомет Вујовиќ за Македонија: Сега поинаку гледаат на вас, ви посакувам медал

Вујовиќ за Македонија: Сега поинаку гледаат на вас, ви посакувам медал

0

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ денес го слави својот роденден, па и овој пат како и повеќе пати излезе во јавноста со интересна изјава.

Вујовиќ со оглед на тоа дека дел од својот кариера помина и во Скопје како тренер на Вардар, често пати добива прашања поврзани за нашата репрезентација.

Тој во својата последна изјава и посака медал на Македонија, но и истакна дека верува во неговата репрезентација.

„Секако ние се надеваме на три победи на стартот. На Македонија и посакувам да победите на барем два натпревари, пласман во полуфиналето и дај боже да освоите медал. Веројатно противниците кои Македонија ја гледаа како атусајдер и не беа свесни за квалитетот на оваа репрезентација во секој момент очекуваа да погрешат, да се изморат…Но тоа не се случи, па сега сигурен сум дека сите репрезентации на поинаков начин гледаат на Македонија. Како што кажав, ви посакувам медеал“, заврши Вујовиќ.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Барселона се распрашува за „егзекуторот“ на Германија

Раководството на Барселона стапило во контакт со агентите на фудбалерот на ПСВ, Ирвинг Лоз…