Дома Останати Ракомет Вујовиќ за Македонија: Сега поинаку гледаат на вас, ви посакувам медал

Вујовиќ за Македонија: Сега поинаку гледаат на вас, ви посакувам медал

0

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ денес го слави својот роденден, па и овој пат како и повеќе пати излезе во јавноста со интересна изјава.

Вујовиќ со оглед на тоа дека дел од својот кариера помина и во Скопје како тренер на Вардар, често пати добива прашања поврзани за нашата репрезентација.

Тој во својата последна изјава и посака медал на Македонија, но и истакна дека верува во неговата репрезентација.

„Секако ние се надеваме на три победи на стартот. На Македонија и посакувам да победите на барем два натпревари, пласман во полуфиналето и дај боже да освоите медал. Веројатно противниците кои Македонија ја гледаа како атусајдер и не беа свесни за квалитетот на оваа репрезентација во секој момент очекуваа да погрешат, да се изморат…Но тоа не се случи, па сега сигурен сум дека сите репрезентации на поинаков начин гледаат на Македонија. Како што кажав, ви посакувам медеал“, заврши Вујовиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барсел…