Дома Фудбал Италија Враќане на „величествениот“: Анчелоти повторно на кормилото на Милан

Враќане на „величествениот“: Анчелоти повторно на кормилото на Милан

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и пренесуваат дека Карло Анчелоти би можел да се врати во Милан.

Анчелоти е вистинска легенда на Милан и најголемите успеси во тренерската кариера ги постигна на „Сан Сиро“, а потоа освојуваше трофеи ширум Европа.

Италијанските медиуми тврдат дека доколку „росонерите“ не изборат пласман во Лигата на шампиони Стефано Пиоли ќе добие отказ.

Прв избор на Малдини ќе биде токму неговиот голем пријател Карло Анчелоти, кој моментално седи на клупата на Евертон.

„Дон Карло“ никогаш не криел дека е голем фан на Милан и дека еден ден би сакал да се врати на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…