Дома Фудбал Останато Во „5 до 12“ УЕФА изнендувачки ги смени судиите за мечот ЦСКА Софија – Македонија Ѓ.П

Во „5 до 12“ УЕФА изнендувачки ги смени судиите за мечот ЦСКА Софија – Македонија Ѓ.П

Oд засега непозната причина УЕФА во последен момент ги промени судиите за мечот помеѓу ЦСКА Софија и Македонија Ѓорче Петров.

Првично за главен судија на овој напревар беше задолжен Дејвид Кур од Велика Британија, но во „5 до 12“ се направи промена и главен на центарот во Софија ќе биде Марсел Бирсан од Романија.

Треба да се спомене дек Бирсан и судел на ЦСКА Софија во реваншот од второто коло во квалификациите минатото лето. Тогаш ЦСКА одигра 0:0 во Летонија против Лиепаја. Во следната фаза ЦСКА поминала благодарение на подоброто изведување пенали (3:1).

Мечот меѓу ЦСКА и Македонија Ѓ.П се игра во терминот од 19:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Македонија во четвртиот барабан: Патот до ЕП 2024 може да биде екстремно тежок!

Македонската фудбалска репрезентација ждрепката за квалификациите за Европското првенство …