Дома Останати Кошарка Евробаскет Во 11. триумф во Евролигата, Звезда на Перо Антиќ ја совлада Валенсија

Во 11. триумф во Евролигата, Звезда на Перо Антиќ ја совлада Валенсија

Црвена Звезда славеше над Валенсија со 106:90 во рамки на Евролигата.

Имено, црвено-белите така го остварија 11. триумф сезонава во европското натпреварување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Нашиот интернационалец, Перо Антиќ беше повторно предводник на белградскиот состав, кој клучниот дел од играта го имаше во третата четвртина.

Најефикасен во таборот на Звезда беше Фелдин со постигнати 30 поени, додека, Антиќ запиша три поени, пет скока и две асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Стигна потврда: Мек Грегор после три години се враќа октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор ќе се врати во октагонот по три годишна пауза, потврди о…