Дома Фудбал Останато Во Јувентус секој кој ќе добиел црвен картон морал да се извини: Еве како го направиле тоа Роналдо и Шчесни

Во Јувентус секој кој ќе добиел црвен картон морал да се извини: Еве како го направиле тоа Роналдо и Шчесни

Кристиано Роналдо сигурно е еден од најдобрите фудбалери во историјата. Овекој кој во секоја прилика знае да воодушеви со својата игра на теренот, но и со своето однесување надвор од него.

Голманот на Јувентус Војчех Шчесни во разговор за медиумите во Полска се потсети на момент од прд две години.

„Тогаш Масимилијано Алегри имаше барање до секој фудбалер кој ќе добие црвен картон да се извини на некаков начин. Така Роналдо против Валенсија во Лигата на шампионите заработи црвен картон. Теренот го напушти во солзи и доби поддршка од сите нас. Алегри без оглед на се стоеше на тоа да го испочитува договорот.

„Два месеци подоцна тој на сите ни подобар iMac“, откри Шчесни.

Призна дека и самиот морал да се извини на играчите поради негово исклучување.

„Јас им купив слушалки на момците“, призна полскиот голман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…