Дома Фудбал Останато Во Украина уште во третото коло се постигна гол кој ќе биде еден од најубавите (ВИДЕО)

Во Украина уште во третото коло се постигна гол кој ќе биде еден од најубавите (ВИДЕО)

Фантастичен гол видовме во третото коло во украинската Премиер лигата помеѓе Олександрија и Олимпик Доњеск.

Сезоната може само што започна, но Безбродк постигна гол кој сигурно ќе биде еден од најубавите во сезоната.

Голот можете да го видите на 1:10 од видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…