Дома Останати Во терористичкиот напад во Москва била убиена и репрезентативка на Русија

Во терористичкиот напад во Москва била убиена и репрезентативка на Русија

На 22 март во Москва се случи терористички напад во кој според досега собраните информации загинаа 142 лица.

Нападот се случил во трговскиот центар „Крокос сити хол“, а меѓу жртвите е пронајдено и телото на руската параолимписка претставничка Екатерина Попова.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Рускиот параолимписки комитет се огласи по оваа трагедија и соопшти дека Попова била двократна национална шампионка во пинг-понг. Животот репрезентативката на Русија го загуби на 39 години, а на концертот присуствувала со својата мајка за која во овој момент нема информации дали го преживеала нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ал Келаифи пресреќен: Вакво нешто не сум видел во ПСЖ во последните 13 години!

Во таборот на ПСЖ владее вистинска еуфорија поради победата на овој во вчерашниот реванш о…