Дома Фудбал Останато Во Рим се продава и сладолед „Мурињо“ 📸

Во Рим се продава и сладолед „Мурињо“ 📸

Мурињо после историската сезона во Интер со која освои триплета наредната сезона се враќа во Италија и ќе работи во Рома.

Во Рим иако Мурињо се уште не е пристигнат владее огромна еуфорија. Веќе во градот се појави мурал од Португалецот, а сега пронајден и сладолед „Мурињо“ кој е именуван по неговиот прекар „специјалниот“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…