Дома Трансфер зона Во Реал одлучиле: Ова е сумата за која Јовиќ може да замине

Во Реал одлучиле: Ова е сумата за која Јовиќ може да замине

Лука Јовиќ е желба на неколку европски клубови, но Реал Мадрид не сака толку лесно да го пушти српскиот напаѓач.

Јасно е дека Јовиќ не се докажа на големата сцена во Мадрид и дека Реал е спремен да го продаде, но бидејќи го плати 60 милиони евра „кралевите“ не сакаат да го продадат за „ситно“.

Со оглед дека Бензема и понатаму е прва опција во нападот на Реал сеедно му е кој ќе биде заманеа, Јовиќ или Диаз. Според информациите на шпанските медиуми Реал ќе прифати да го продаде Јовиќ за 35 милиони евра.

На „Сантијаго Бернабеу“ се свесни дека ако Јовиќ седи уште една сезона на клупата цената ќе му биде уште пониска па ова лето можеби е последна шанса Реал да врати барем половина од вложеното во него.

Претходно Јовиќ најмногу се поврзуваше со Милан кој сака да го доведе на позајмица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…