Дома Трансфер зона Во Ливерпул денес пристигнала понуда за Салах од 100 милиони фунти

Во Ливерпул денес пристигнала понуда за Салах од 100 милиони фунти

Ливерпул дефинитивно остана на ставот дека Мохамед Салах не е на продажба.

Во претходните денови медиумите од Саудиска Арабија пишуваа за притисок од Ал Итихад Ливерпул да го пушти Салах, додека Клоп повторуваше дека за него таа тема е завршена.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Германскиот стратег пред неколку дена истакна дека секоја понуда за Салах која ќе дојде ќе биде одбиена, па така и се случи.

Денес Ал Итихад испратил понуда вредна 100 милиони фунти плус бонуси, но одговорот бил „не“. Образложението од Ливерпул било кратко – Салах не е на продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …