Дома Топ вести Во Ла Лига судењето станува скандалозно: Видете какви пенали беа досудени на Барса – Атлетико (ВИДЕО)

Во Ла Лига судењето станува скандалозно: Видете какви пенали беа досудени на Барса – Атлетико (ВИДЕО)

Во Шпанија како да не може да помине натпревар без да се критикува ВАР технологијата и судијата.

Вчера Барселона и Атлетико одиграа 2:2, а вториот гол Барселона го постигна од пенал преку Меси. Меѓутоа крајно дискутабилна е ситуацијата во која беше досуден пеналот.

Погледнете ја ситуацијата:

И не беше само оваа ситуација, Атлетико изедначувачкиот гол за 2:2 го постигна исто така од пенал кој не требаше да биде досуден.

Инаку, како што споменавме во Ла Лига од рестартот на сезоната видовме низа дискутабилни одлуки. Тука можете да го видите смешниот пенал кој Мајорка го доби исто така вчера против Селта.

Останати:

Нерегуларни голови на натпреварот Гетафе – Реал Сосиедад – тука

Пеналот за Реал Мадрид против Реал Сосиедад – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…