Дома Трансфер зона Во Интер нема место за него, но тој одби трансфер во Турција!

Во Интер нема место за него, но тој одби трансфер во Турција!

Играчот за врска на Интер, Жоао Марио е на излезна врата од „Џузепе Меаца“, но ја одби понудата да се пресели во Турција.

И покрај фактот што за него нема место во тимот на „нероаѕурите“, Жоао Марио ги стопирал преговорите помеѓу Интер и Бешикташ за едногодишна позајмица.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пред неколку недели Португалецот беше поврзуван со трансфер во Бетис, но шпанскиот клуб успеа да го договори Рафиња од Барселона, па трансферот на Жоао Марио пропадна.

Инетрес за Жоао Марио покажуваше и германскиот клуб Шалке, но клубот потоа го донесе Себастиан Руди.

Единствена можност за Португалецот беше трансфер во Турција, но откако самиот ја одби таа можност, најверојатно ќе остане во Интер и ќе чека шанса од клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…