Дома Македонски спорт Мак фудбал Во живо: ЦСКА Софија – Македонија Ѓорче Петров

Во живо: ЦСКА Софија – Македонија Ѓорче Петров

Денес од 19:00 часот се игра реванш натпреварот помеѓу ЦСКА Софија и Македонија Ѓорче Петров.

ЦСКА Софија е фаворит во овој двомеч, но во првиот натпревар во Скопје резултатот беше 0:0, па сигурно дека „лавовите“ се надеваат и веруваат во изненадување на гостински терен.

СОСТАВОТ НА МАКЕДОНИЈ Ѓ.П: Стевковски; Зука, Мишевски, Личина, Илиевски; Мена Перез, Адем, Емини, Алексовски; Стојковски; Ѓурѓевиќ

Следете го овој натпревар ВО ЖИВО:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Можен состав: Трајковски се враќа во стартниот тим

Maкедонската фудбалска репрезентација денес го игра натпреварот против Бугарија кој е посл…