Дома Фудбал ВО ЖИВО: Презентацијата на Азар во Мадрид!

ВО ЖИВО: Презентацијата на Азар во Мадрид!

Најскапото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар и официјално стави потпис на договорот и позираше со „кралскиот“ дрес.

Реал спреми спектакуларна презентација на Белгиецот, па денес во Мадрид се беше во знакот на Азар и фановите доаѓаа на стадион неколку часа пред почетокот на презентацијата за да ја видат новата ѕвезда.

Флорентино Перез ќе ја претстави новата ѕвезда, а потоа Азар откако ќе се претстави пред новинарите треба да излезе пред преполниот „Сантиаго Бернабеу“.

Околу 70.000 фанови дојдоа да ја видат новата ѕвезда на „кралскиот“ клуб… презентацијата следете ја во живо на видеото подолу!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…