Дома Трансфер зона Во договорот на Бернардо Силва има откупна клазула која не е тешко да се плати

Во договорот на Бернардо Силва има откупна клазула која не е тешко да се плати

Португалецот, Бернардо Силва оваа недела потпиша нов договор со Манчестер Сити кој има важност до 2026 година, меѓутоа во неговиот договор има и откупна клазула.

Имено, во договорот помеѓу Сити и Силва има клазула во износ од 58 милиони евра. Летово Силва се поврзуваше со ПСЖ и Барселона, но на крајот се одлучи да ја продолжи соработка.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Но, сумата од 58 милиони евра со денешните услови на трансфер пазарот и не е некоја преголема, па лесно може да се случи Португалецот да замине.

Силва минатата сезона беше еден од најстандардните во составот на Гвардиола, а посебно се истакна во финишот од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…