Дома Останати Кошарка НБА Во Босна направен еден од најголемите мурали на Коби Брајант во светот (ФОТО)

Во Босна направен еден од најголемите мурали на Коби Брајант во светот (ФОТО)

Во чест на Коби Брајант во Босна беше направен еден од најголемите мурали од легендарниот кошаркар.

По хеликоптерската несреќа која се случи на 26 јануари во Калифорнија во која згасна животот на еден од најголемите спортисти на сите времиња низ светот започнаа да се појавуваа разни мурали во негова чест. Овој Босна дефинитивно е еден од најдобрите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Спектакл и драма: На крајот разочарување за амбициозните Нетси, радост за Бакси!

Mилвоки Бакси ќе играат финале на истокот откако во драматична и фантастична серија ги исф…