Дома Фудбал Германија Во Борусија пресметале колку ќе изгубат поради коронавирусот

Во Борусија пресметале колку ќе изгубат поради коронавирусот

Пандемијата со коронавирусот направи големи проблеми за клубовите ширум светот.

Многумина беа приморани да отпуштаат работници и да ги намалуваат трошоците за колку толку нормално да функционираат, а кризата не ја заобиколи и Борусија Дортмунд.

Прекинувањето на сезоната, но и играњето зад затворени врати имаа големо влијание на приходите на Борусија имајќи во предвид дека овој клуб во просек има најмногу гледачи на трибините во Бундеслигата.

Медиумите во Германија пренесуваат дека во Борусија поради кризата очекуваат да изгубат околу 45 милиони евра.

Милионерите лани работеле со добивка, па не треба да се сомневаме дека имаат доволно финансиски резерви да ја преживеат оваа криза.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ја видовте реакцијата на Симеоне кога Гризман влезе во игра? (ВИДЕО)

Антоан Гризман минатото лето се реши да го напушти Атлетико каде што играше одлично и да с…