Дома Фудбал Англија Во Астон Вила бесни на ВАР: Тоа ќе го уништи фудбалот

Во Астон Вила бесни на ВАР: Тоа ќе го уништи фудбалот

Вест Хем со 2:1 славеше над Астон вила во меч кој имаше драматична завршница.

Во 90-тата минута гостите преку Воткинс дадоа гол, но ВАР системот после неколку минути чекање утврди дека имало офсајд и го поништи голот.

„И претходно сум кажувал што мислам за ВАР-технологијата, ова што сега се случи е срамно. Некои одлуки се закануваат да го уништат нашиот спорт“, напиша Грилиш на Твитер.

„Не реалзииравме пенал и поништен ни е гол бидејќи Воткинс беше во офсајд со дел од телото со кој не може да биде постигнат гол. Единствената причина што раката на Воткинс беше во офсајд е што тој беше фаулиран. Таа ситуација требаше да биде гол или пенал. Меѓутоа се е веќе видено, ние не можеме ништо да направиме“, изјави тренерот Смит.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …