Дома Трансфер зона Волфсбург го сака „џокерот“ на Клоп

Волфсбург го сака „џокерот“ на Клоп

Во јануари би можеле да видиме промени на „Енфилд“.

Дивок Ориги и оваа сезона е џокер на Јирген Клоп. Постигна Ориги некои важни голови за победа, но на поголема минутажа не може да смета со оглед на тоа дека Ливерпул го има триото Салах – Мане – Жота.

Сега интерес за Ориги покажал германски Волфсбург. Прашање е дали Клоп сака да го пушти својот напаѓач со оглед дека е важно да имате добро освежување од клупата, меѓутоа Ориги сака да игра повеќе.

Во Волфсбург секако ќе добие повеќе простор за игра, но клупските амбиции сигурно нема да бидат исти. Јануари е блиску, па останува да видиме што ќе се случува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Не е само Дибала, Интер носи уште една ѕвезда на Јувентус

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Интер е силно заинтересиран за играчот на Јувентус, Фед…